Pohled do budoucnosti: iPhone 8 nabídne bezdrátové nabíjení! Blíží se konec kabelů?

Vzhledem k tomu, že řada výrobců smartphonů již do svých zařízení integrovala technologie pro bezdrátové nabíjení, si čím dál více lidí kladlo otázku, kdy s tímto vylepšením přijde Apple. Problémy s tímto způsobem nabíjení tkví především v délce doby, po kterou musí telefon ležet na nabíjecí podložce, a také to, že přístroj má při bezdrátové formě tendenci k mnohem pomalejšímu nabíjení. Prolomí Apple konečně kód k bezdrátovému nabíjení? Čínský web MyDrivers nedávno naznačil, že s iPhonem 8 by fanoušci Applu mohli dostat i tuto technologickou novinku. Vzhledem k povaze takto časných odhadů, týkajících se plánů Applu, je těžké odhadnout, jak moc se spekulace blíží pravdě.

Letošní rok se očekává uvedení iPhonu 7, ale proslýchá se i to, že Apple si označení „iPhone 7“ schovává pro model, který má vyjít v roce 2017. Pokud bychom se měli řídit tímto odhadem, znamenalo by to, že iPhone 8 přijde v roce 2018/2019 – případně, uvěříme-li dohadům o tříletém cyklu, v roce 2020, což je ještě velmi dlouhá doba. iPhone, který má být uveden v příštím roce, by měl být v lecčems převratný – jak po designové, tak i po technologické stránce. Spekuluje se i o OLED displeji. V tom, kdy bude uveden iPhone 7 (případně 7 Plus) a iPhone 8 a který z nich bude vlastně tou revoluční novinkou, zatím panují zmatky.

Některé z dohadů si protiřečí – například spekulace o absenci vstupu pro 3,5 mm jack konektor u příštího modelu, jiné jsou z oblasti těch velice divokých. U iPhonu 7 se především předpokládá, že se zbaví 16GB varianty a nabídne navíc 256GB model. Jedním z mnoha „úniků materiálů“ je i údajný plánovaný ceník, kde figurují hned tři verze „sedmičkového“ iPhonu včetně Pro modelu.

iPhone-7-price-list-1040x274

Jeden z nejdůvěryhodnějších zdrojů, co se spekulací týče, japonský server MacOtakara, také přinesl informaci o tom, že nový iPhone by měl disponovat funkcí podobnou té, kterou nabízí 9.7-palcový iPad Pro. Díky ní zařízení na základě okolních světelných podmínek upraví barvy na svém displeji.

Podle nejnovějších zpráv by se iPhone 7 měl dočkat „pouze“ vylepšení fotoaparátu, zatímco u iPhonu 7 Plus se dočkáme dvojité čočky.

Další otázky se týkají designu – hovoří se zatím převážně o tom, že vzhledově se iPhone 7 bude velice podobat šestkové řadě, což by znamenalo, že Apple naruší svůj dvouletý cyklus, ve kterém je vždy jedna generace telefonů jiná a ta následující zůstává víceméně beze změn.

iphone-8-1200x573

 

 

Zeleny Panter