Panterův anglicko-český slovník

Naučte svůj Mac česky.

Maximální. Minimálně.

Zelený panter je znovu na stopě! Tentokrát vám přináší anglicko-český slovník pro operační systém macOS 10.15 Catalina. Jeho hlavní předností je snadná a rychlá instalace, dostupnost z jakékoliv nativní aplikace pomocí nabídky „Vyhledat“ a celkem 94 848 záznamů k dispozici.

Doplňuje tak vestavěný korektor českého pravopisu, který je poprvé v historii operačních systémů integrální součástí macOS 10.15 Catalina.

Svobodný software.

Instalační balíček anglicko-českého slovníku je opatřený důvěryhodným certifikátem a notarizovaný. Zároveň jde o svobodný software vydávaný pod licencí GPLv3. To znamená, že jej můžete dále volně rozšiřovat. Jeho změny jsou však zakázány.

A jako bonus přidáváme samostatný slovník obsahující celkem 909 hesel respektovaného brněnského Hantecu.

Pokud hledáte starší verzi pro operační systémy Mac OS X 10.7 až macOS 10.14, která navíc obsahuje  korektor pravopisu, najdete jí ke stažení zde.

Efektivní. Intuitivní.

Díky hluboké integraci s operačním systémem macOS můžete anglicko-český slovník použít v jakékoliv nativní aplikaci. Ať již píšete nový text nebo potřebujete přeložit slovo z angličtiny do češtiny, vše můžete provádět stisknutím pravého tlačítka a příkazem „Vyhledat“ nebo jednoduše stisknutím trackpadu třemi prsty.

Nevěříte? Vyzkoušejte sami.

Snadná konfigurace.

Stejně tak snadná je jeho konfigurace. Otevřete aplikaci Slovník a zobrazte jeho předvolby. Ty lze také zobrazit pomocí klávesové zkratky ⌘ + ,. V předvolbách nejdříve slovníky zapněte a potom je přesuňte na začátek v seznamu.

Popřípadě upravte pořadí slovníků tak, jak vyhovuje vám. Fantazii se meze nekladou.

Pomozte šířit Panterův anglicko-český slovník.

Sdílejte, posílejte a informujte ostatní, budeme za to rádi!