Podpora Applu u Oculus Rift? „Až vyrobí dobrý počítač,“ říká Palmer Luckey.

Zakladatel Oculusu Palmer Luckey se konečně zmínil o podpoře Macu v jeho projektech virtuální reality. Bohužel to bylo v souvislosti s tím, že podle něj Apple nevyrábí takové počítače, které by na Oculus Rift „měly“.

„Je to na Applu. Pokud vyrobí dobrý počítač, jdeme do toho,“ odpověděl Luckey na otázku serveru ShackNews ohledně podpory Macu. „Jde o to, že Apple neupřednostňuje high-end GPU. Můžete si koupit Mac Pro za 6000 dolarů s s nejvyšší řadou AMD FirePro D700 a pořád to nebude splňovat naše technické požadavky.“

High-endové počítače Mac Pro Apple vyrábí s duálním GPU, jsou však vyrobené spíše pro profesionální aplikace než pro hraní. Pokročilé headsety pro virtuální realitu, jako je právě Oculus Rift nebo HTC Vive, vyžadují grafiku, specializovanou na hraní – třeba Nvidia GTX 970.

„Kdyby (v Applu) upřednostňovali GPU vyšší třídy, jako tomu bývalo kdysi, velice rádi bychom Mac podporovali,“ pokračoval Luckey. „Ale v současné chvíli neexistuje jediný jejich stroj, který by to podporoval. Takže i když budeme Macy podporovat po sotwarové stránce, nebude nikdo, kdo by daný software na svém zařízení rozjel.“

Palmer_Luckey

Tim Cook již dříve projevil zájem o virtuální realitu – průběhu prezentace aktuálních finančních výsledků Applu jednou prohlásil, že ji rozhodně nepovažuje za výstřelek. „Je to opravdu cool a rozhodně to má zajímavé možnosti využití,“ řekl. O tom, že Applu není virtuální realita cizí, svědčí i jeho nedávné aktivity na tomto poli, o kterých jsme vás již dříve informovali.

Zeleny Panter