Apple zásobí beta testery: vydal aktualizace pro iOS 9.3 i OS X El Capitan 10.11.4

Vývojáři a beta testeři z řad veřejnosti si nyní mohou vyzkoušet šesté betaverze operačních systémů iOS 9.3 a OS X El Capitan 10.11.4, pro vývojáře je rovněž k dispozici nejnovější beta watchOS 2.2. Všechny tři bety byly vydány v pondělí, tedy necelý týden od páté verze. Kromě watchOS, iOS a OS X plánuje Apple vydat i aktualizaci tvOS. A co nás čeká?

V iOS 9.3 se dočkáme několika nových funkcí, změn se dočkal režim Night Shift a služba News, která však zatím bohužel není dostupná v České republice. Několik aplikací se dočkalo nejen aktualizace, ale i nových funkcí pro 3D Touch. U iPadu Pro byla konečně obnovena navigace pro Appel Pencil.

ios9.3_beta_6_3DTouch_Features

OS X 10.11.4 obsahuje několik nových funkcí – šifrování samostatných položek v Poznámkách nebo například podporu Live Photos ve zprávách. Také byla opravena chyba, způsobující otevírání odkazů na Twitteru v Safari.

watchOS 2.2 nyní umožňují – ve spojení s iOS 9.3 – připojit k jednomu telefonu více majitelů hodinek. Uživatelé se rovněž dočkají nového vzhledu map.

Apple je známý tím, že svými betaverzemi vylepšuje, co se dá – iOS 9.3 beta 4 například napravila problém s „chybou 1970“.

 

Zeleny Panter

Leave a reply