Menší a levnější iPad Pro: čím nás překvapí?

Co se týče tabletů, bylo více než jasné, že Apple musí po iPadu Air 2 a zcela inovativním iPadu Pro přijít ještě s jednou novinkou. Spekulovalo se jak o iPadu Air 3, tak o iPadu Pro mini. Na všechny otázky nám definitivně odpověděla dnešní Keynote. Co jsme se dozvěděli?

iPad Pro 9.7 je v podstatě menší verzí loňské třináctipalcové verze. Přináší stejný typ barevného displeje, jasnějšího a méně reflexního, než jakým disponuje iPad Air 2, a také se širokou škálou barev, které by měly být sytější než u iPadu Air 2.

Novinkou u iPadu Pro 9.7 je True Tone displej, dynamicky přizpůsobující teplotu barev okolnímu světlu. V tabletu jsou zabudovány čtyři senzory, detekující teplotu barev v prostoru. Poté změní barvy tón barev na displeji na teplejší (více žluté) nebo chladnější (více modré).

Zatímco ve věci velikosti šel Apple dolů, se zvukem je to naopak. 9.7 palcový tablet disponuje hned čtyřmi reproduktory, díky čemuž je dvakrát hlasitější než iPad Air 2.

Stejně jako jeho větší protějšek podporuje i iPad Pro 9.7 Apple Pencil a Smart Keyboard. Spolu s tabletem představil Apple i nové Lightning adaptéry, které uživatelům umožní připojení tabletu k USB adaptéru fotoaparátu, čtečce SD karet nebo ethernetovému kabelu.

iPadPro10-ApplePencil-SmartKeyboard-Splitview_PR-PRINT_678x452

A jaká jsou specifika iPadu Pro 9.7?

9.7-palcový displej

Procesor A9X

12megapixelový fotoaparát s podporou 4K videa

5megapixelový přední fotoaparát s Retina bleskem

Cena za 32GB verzi je 599 dolarů, za 128GB verzi 749 dolarů a za 256GB verzi 899 dolarů.

iPad Pro 9.7 se bude vyrábět v barvách Space Grey, Silver, Gold, a vůbec poprvé v případě tabletu i v Rose Gold.

 

Zeleny Panter

Leave a reply