Zde je důvod, proč byste měli aktualizovat všechna vaše Apple zařízení

Apple vydal aktualizace operačního systému pro všechna svá zařízení včetně iPhonu, iPadu, Apple Watch, počítačů Mac a Apple TV. V tuto chvíli mají uživatelé k dispozici aktualizaci pro každé své Apple zařízení. Co je nového?

iOS

iPhony, iPady a iPody Touch lze nyní aktualizovat na verzi operačního systému iOS 9.3.3. Současná aktualizace by měla být tou poslední u iOS 9, následovat by měla na podzim změna operačního systému na letos představený iOS 10. U poslední „devítkové“ aktualizace se můžete těšit na řadu bezpečnostních vylepšení a zlepšení výkonu. Vzhledem ke zvýšenému počtu falešných zpráv, tvářících se jako od společnosti Apple, je aktualizace na nejnovější operační systém silně doporučována.

  • Aktualizaci provedete klepnutím na Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde novou verzi iOS stáhnete a nainstalujete.

Objem dat u aktualizace činí zhruba 56MB, stažení by tedy nemělo zabrat významné množství času, obzvlášť při silném Wi-Fi signálu. Aktualizace iOS na verzi 9.3.3 zabrala poměrně hodně času a vyžádala si pět předchozích betaverzí. Ve fázi betaverze pro registrované testery se rovněž nachází nejnovější mobilní operační systém od Applu, iOS 10. Ten byl Timem Cookem při jeho představení na letošním WWDC nazván „největší aktualizací vůbec“. O vylepšeních a inovacích, které iOS 10 přináší, jsme již psali – jedná se například o rozšířené možnosti zpráv, vylepšenou správu a úpravu fotografií nebo kompletní překopání aplikace Apple Music.

tvOS

Aktualizace operačního systému pro Apple TV by měla proběhnout ve výchozím nastavení automaticky, pokud však chcete proces urychlit, můžete aktualizaci sami provést v nastavení systému.

tvOS 9.2.2 se zaměřuje především na výkon a stabilitu, zbrusu nové aplikace nebo funkce jdou prozatím stranou.

apple-tv

watchOS

Aktualizace se dále dočkal operační systém pro Apple Watch (watchOS 2.2.2), drobné úpravy můžeme zaznamenat u iTunes 12.4.2, kde se Apple zaměřil na opravu drobných chyb, souvisejících s přehráváním v Apple Music.
apple-watch

OS X

Majitelé Maců by rozhodně měli aktualizovat na OS X El Capitan 10.11.6. I zde půjde o poslední aktualizaci operačního systému před zbrusu novým macOS Sierra 10.12, který rovněž vyjde oficiálně letos na podzim. Nejžhavější novinkou u Sierry je dlouho očekávaná Siri, o které blíže píšeme zde.

Dalším očekávaným vylepšením, zatím pouze pro majitele Apple Watch, je funkce Auto Unlock, díky které můžete pomocí svých chytrých hodinek odemknout svůj Mac. Dále se dočkáme přehrávání videa formou „obrazu v obraze“, podpory Apple Pay, zobrazení v panelech u řady aplikací nebo možnosti kopírování textu na jednom Apple zařízení a vložení na jiném. Aktualizace na Macu můžete zkontrolovat spuštěním App Storu a kliknutím na příslušný panel.

 

Zeleny Panter