Majitelé iPhone hlásí problém s Touch ID – po přechodu na verzi iOS 9.1!

Poslední aktualizace mobilního operačního systému společnosti Apple, iOS, zřejmě způsobuje problémy s čtečkou otisků prstů, tzv. Touch ID. Několik uživatelů tento týden hlásí nefunkčnost a stále přetrvávající problémy, dokonce i po restartu a přeinstalování softwaru.

Nejnovější aktualizace softwaru pro iPhone a iPad má podle všeho za úkol opravit některé zásadní problémy, ale zatím to vypadá, že problémy spíše vytváří. Na chybu upozornilo hned několik uživatelů.

Čtěte také: Jak provést výměnu displeje u iPhone 6S

Podle všech dostupných informací způsobuje poslední verze iOS 9.1 problémy se snímačem otisků prstů, jenž slouží nejen pro odemknutí zařízení. Poté, co si lidé aktualizovali systém je Touch ID pomalé a nedokáže rozpoznat jejich otisk prstu – nebo prostě vůbec nefunguje. Apple zatím nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by tento problém zmínil.

Čtěte také: Jak uvést iPhone do DFU režimu a k čemu vlastně slouží

Bez ohledu na to, kolikrát je nový systém testován předtím, než vyjde na trh, stále obsahuje více a více problémů. Je více než překvapující, že se všechny nové problémy objeví až tehdy, jakmile je problém „vypuštěn“ do světa. Člověk by řekl, že kalifornská společnost má kolem sebe spoustu lidí, kterým může dát novou verzi otestovat, ale nejlépe jí pravděpodobně otestují samotní uživatelé.

Před instalací iOS 9.1. fungovalo Touch ID normálně, ale po instalaci, následném restartu a přechodu do režimu nízké spotřeby prostě nefunguje. Dodalo několik uživatelů.

Někteří uživatelé také říkají, že se snažili problém vyřešit pomocí tvrdého restartu, ale nezdá se, že tím by problém vyřešen. Pokud máte i Vy problém s Touch ID, doporučujeme vyčkat na další aktualizaci systému iOS, která tuto chybu pravděpodobně odstraní.

Zeleny Panter