Kdy bude nový iPhone 7(6S)?

Zahájení prodeje iPhone 7, který možná bude pojmenován iPhone 6S – je jednou z nejvíce očekávaných událostí v kalendáři všech technologických webů a společností. A kdy to bude?

Každoroční představení nového iPhone je vždy nejvíce medializovanou událostí a letos zvěsti naznačují, že iPhone 7 (nebo iPhone 6S) bude představen 9.září 2015.

Apple obvykle drží svou velkou událost pod pokličkou – ve svém sídle (Cupertino v Kalifornii). V průběhu prvních dvou týdnů v září, budou představeny nejnovější produkty této gigantické společnosti. Aktuální verze iPhone 6 a 6 Plus byly představeny 9.září 2014 – předchozí modely iPhone 5 a 5C byly představeny 10.září 2013 a iPhone 5 byl představen 12.září 2012. Jak je vidět, Apple své nové telefony představuje téměř ve stejnou dobu, každý rok.

Ještě než událost stačila proběhnout, ze společnosti Vodafone unikl email o tom, že nový iPhone bude v prodeji již 25.září – s tím, že předobjednávky budou přijímány od 18.září.

Nový model iPhone „poběží“ na iOS 9 – nejnovější verzi systému iOS, která byla oznámena na tradiční konferenci WWDC na začátku června.

Vzhled nového iPhone bude podle všeho velmi podobný iPhone 6 a 6 Plus a pravděpodobně se bude prodávat i ve stejných velikostech (4,7 a 5,5 palců). Někteří analytici se domnívají, že Apple také představí nové barevné provedení – Rose Gold, spolu s tradiční zlatou, stříbrnou a vesmírně šedou barvou.

Nejnovější patent společnosti Apple také naznačuje, že společnost pracuje na odstranění tenkých plastových proužků, které vedou přes celou šířku zařízení a rádiové vlny budou konečně pronikat do hliníkového pouzdra. Nicméně tato nová technologie zřejmě nebude představena společně s novým iPhone, letos v září – to je škoda!

Jedním z nejvýznamnějších rysů nového iPhone 7, by mohlo být doplnění technologie Fource Touch, které Apple používá u hodinek Apple Watch a v nejnovější verzi Macbooků – tato technologie umožňuje snadnější orientaci v zařízení.

Další očekávané prvky jsou: lepší fotoaparát (až 12MPx), nový procesor A9 – vyráběný společností Samsung a safírové sklo na displej (odolnější proti poškrábání).

To je prozatím vše a na zbytek si budeme muset počkat do září! My vás budeme i nadále informovat.

Na závěr se ještě zeptáme: Co si myslíte o připravované verzi iPhone 7 (6S)? Sdělte nám své pocity do komentářů pod článek.

Zeleny Panter