Jak na stahování videí do iPadu a iPhonu (např. z YouTube)

Stahování videí nejen z YouTube do iOS zařízení je kontroverzní záležitostí. Stále více uživatelů ovšem neví, jak videa do svých zařízení dostat. V tomto článku se to dozvíte.

Je to legální?

Stažení videa z YouTube do iPadu či iPhonu je ve skutečnosti velice jednoduché. Řada uživatelů jistě uvítá možnost mít oblíbená videa k dispozici i tehdy, kdy se zrovna nemohou připojit k internetu. Existuje hned několik způsobů, jak do svého iOS zařízení videa stáhnout, a iOS App Store nabízí řadu aplikací, které vám toto umožní. Tyto aplikace však společnost Apple často z App Storu stahuje. Co se legality stahování videí z YouTube týče, jedná se o velmi spornou záležitost.

Lidé, kteří na YouTube svá videa zveřejňují, na nich zpravidla odvedli velký kus ne zrovna lehké práce a díky reklamám, které jsou součástí videí, vydělávají peníze. Stažením videa tedy bráníte Googlu i tvůrci videa ve výdělku. Z videí, k nimž nevlastníte autorská práva, byste v žádném případě neměli profitovat. Stažená videa by vždy měla sloužit jen k vaší vlastní osobní potřebě.

Stažení v iOS

Stažení videa přímo v iOS může být poměrně těžké, a to z již zmíněného důvodu – Apple příslušné aplikace z iOS App Storu pravidelně odstraňuje. Tento problém se dá naštěstí obejít. Potřebujete aplikaci s názvem Documents5, která vám umožní stáhnout video z YouTube a přenést ho do paměti fotoaparátu.

  • Stáhněte si aplikaci, klikněte na malou ikonku vyhledávání v pravém dolním rohu.
  • Dostanete se do prohlížeče aplikace.
  • Zadejte do příslušného pole text „savefromnet“ a ocitnete se na webu Savefrom.net.
  • Otevřete stránku a stiskněte home button pro získání URL adresy videa.
  • Pro získání URL videa existují dva způsoby. Nejjednodušší cestou je zkopírování adresy z prohlížeče, který používáte. Najděte si video, které chcete stáhnout, podržte prst na adrese videa v horní části obrazovky a zkopírujte ji. Použít můžete i aplikaci YouTube, kde klepnete na sdílecí tlačítko a zkopírujete odkaz. Jakmile máte odkaz zkopírovaný ve schránce, spusťte znovu aplikaci Documents 5 a vložte link do pole na webu Savefrom.net.
  • Po vložení odkazu klepněte na zelené tlačítko – měl by se vám načíst náhled videa a možnosti kvality. Vyberte tu, která vám nejvíce vyhovuje, a klepněte na zelené tlačítko pro stažení. S ohledem na velikost videa si pohlídejte, zda se připojujete přes Wi-Fi, nebo přes mobilní data.
  • Jakmile se video stáhne, můžete ho vidět v sekci „Downloads“. Zde náhled souboru dlouze stiskněte a přesuňte do složky Camera Roll.

Stažení přes Mac

Videa z YouTube můžete do vašeho iOS zařízení stáhnout i s pomocí Macu či PC. Vyzkoušejte třeba aplikaci Softorino. Počkejte si na stažení instalačního souboru a poté jej spusťte.Snímek obrazovky 2017-02-16 v 12.00.25

Program dokáže sám rozpoznat, že jste na webu spustili video, takže ve většině případů ani nemusíte kopírovat URL videa. Po spuštění programu najděte požadované video, vraťte se do programu a vyberte, zda chcete video uložit na váš počítač, nebo do vašeho iOS zařízení. Dále si můžete zvolit kvalitu ukládaného videa nebo možnost uložení pouze audio stopy.

Zeleny Panter