Nejlepší aplikace pro správu vašich kontaktů

Pokládáte si často otázku, kdo jsou všichni ti lidé ve vašem telefonním seznamu? Dny tlustých zápisníků se stokrát proškrtanými jmény, adresami a telefonními čísly jsou dávno pryč. Místo toho uchováváme své kontakty v paměti chytrých telefonů a tabletů a s aktualizací si většinou příliš hlavu nelámeme. S pokročilými možnostmi ukládání kontaktů však vznikají vyšší nároky na jejich správu. Pokud vám nestačí nativní aplikace v iPhonu pro správu kontaktů, máme pro vás několik tipů z App Storu.

My Contacts Backup Pro

Jak už název napovídá, tato aplikace zvládá na jedničku jednu věc: zálohu vašich kontaktů. Jediným klepnutím stáhnete veškeré vaše kontakty buďto do vCard seznamu, nebo excelové tabulky. Pak už je jen přepošlete e-mailem a je to. Pokud byste své kontakty z iPhonu ztratili, jediné, co potřebujete udělat, je otevřít přílohu v mailu a veškeré údaje budou obnoveny.

Stáhnout (zdarma – pouze do 500 kontaktů)

mycontactsbackup

Smart Merge Pro

Máte ve svém telefonním seznamu duplicitní položky? Máte pro nějakou osobu uvedené dva kontakty, z nichž jeden je do práce a jede domů? Pak potřebujete Smart Merge. Vypátrá vaše duplicitní kontakty a umožní vám spojit je do jednoho. Kromě toho navíc ještě vymaže duplikát, takže vás nečeká žádná práce navíc. Vaše kontakty navíc Smart Merge automaticky zálohuje a odešle v emailu s přílohou ve tvaru vCard.

Umí i další věci: oddělit kontakty, v nichž některý z údajů chybí, takže je můžete jeden po druhém projít a upravit, umí filtrovat kontakty podle data přidání, narozenin, společnosti nebo funkce.

Stáhnout (2.99)

smart_merge

Connect

S příchodem sociálních sítí jsme navykli „třídění“ přátel, rodiny a kolegů do skupin. Proč tak nenaložit i s kontakty? Díky aplikaci Connect můžete rychle a snadno rozdělit své kontakty do neomezeného množství skupin, kterým pak můžete rozesílat hromadné zprávy jedním jediným klepnutím. Komukoliv ze seznamu můžete také zavolat, napsat e-mail nebo zahájit FaceTime hovor jednoduchým posunutím doprava.

Stáhnout (zdarma)

Snímek obrazovky 2016-05-21 v 7.15.49

FullContact

Pokud seznam vašich kontaktů zasahuje širokou škálu sítí – Google, iCloud, Twitter, LinkedIn a další – FullContatct je pro vás spojí dohromady. Kontakty po spojení uvidíte v jednotném seznamu, po rozkliknutí jednotlivých kontaktů uvidíte veškeré sociální sítě včetně Tumblru a Twitteru. Díky tomu získáte o vašem kontaktu prakticky veškeré informace, které dotyčný na jednotlivých sítích nasdílí.

Stáhnout (zdarma)

Fullcontact_screenshot1G

Groups

Groups je další z „contact managerů“, umožňujících rozdělení lidí do seznamů. Aplikace má i pokročilé možnosti mazání, díky kterým odstraněný kontakt nezmizí jen ze skupiny v aplikaci, ale i z kontaktů ve vašem iPhonu či iPadu. Můžete promazávat celé skupiny kontaktů, a to tak, že je rychle jediným klepnutím nejprve označíte a poté najednou odstraníte. Kontakty můžete filtrovat podle společnosti, e-mailu, telefonního čísla nebo fotografií. Aplikace Groups je užitečná zejména při hromadném rozesílání e-mailů či textových zpráv.

Stáhnout (zdarma)

 

CamCard

CamCard je aplikace pro skenování a ukládání vizitek. Po pořízení snímku vizitky aplikace automaticky rozpozná e-mail, telefonní číslo, název společnosti a další údaje, které uloží ve formátu vCard. Aplikace nabízí po registraci možnost výměny digitálních vizitek s ostatními registrovanými uživateli. Díky utilitě Card Radar můžete dokonce ve stejné místnosti najít lidi, kteří CamCard také užívají, a vyměnit si s nimi na dálku kontakt. Součástí aplikace je i čtečka QR kódů.

Stáhnout (2.99)

 

Zeleny Panter