Zrychlení a větší kapacita pro tenké iMacy 2012 a novější

Představujeme nové možnosti oživení i konfigurací nových sestav iMaců. Až doposud jsme byli u modelů iMaců 2012 a 2013 – tedy těch s 5mm tenkými boky – omezeni jen na vylepšení operační paměti. Nyní je možné měnit i pevný disk. To doposud znemožňovalo speciální teplotní čidlo, které si rozumí pouze s původními disky od Apple. To dokážeme nahradit za plně funkční alternativu a do iMaců tak umístit rychlejší nebo větší disk.

Na rozdíl od předchozích modelů se nedá tenký iMac rozšroubovat a pro přístup dovnitř je třeba odlepit obrazovku od hliníkového těla. Ta je po obvodu připevněna speciální lepicí pěnovou páskou. Sklo a display jsou nyní jeden celek, poměrně těžký a křehký. Proto rozhodně nedoporučujeme tento iMac rozebírat doma a raději jej svěřit zkušeným technikům. Uvnitř iMacu tedy vyměníme pevný disk za větší klasický, hybridní nebo za rychlé SSD. Přidáme nové teplotní čidlo aby zůstala zachována správná regulace chlazení a přilepíme novou pěnovou páskou určenou pro iMacy. Ani s touto úpravou u nás nepřicházíte o záruku na váš iMac. A jaká jsou možná vylepšení?

otevřený iMac

Mám iMac s pevným diskem

Základní varianta s klasickým pevným diskem má nevýhodu v pomalých reakcích Maca. Tento disk totiž jinak výkonný iMac doslova brzdí a tak jej doporučujeme nahradit rychlým SSD značky OWC. Pokud zároveň vyžadujete velký prostor pro data, máme nově v nabídce až 4 TB SSHD disky. Jde o klasické disky, které však v sobě mají malé SSD, které zrychlí spuštění systému a aplikací (nejde o řešení Fusion Drive, to má výrazně větší SSD a je tak rychlejší).

Mám iMac s SSD

Neboli flashovým úložištěm. V tomto případě tedy nepotřebujete zrychlit, ale bude se vám hodit větší kapacita úložiště. Současné SSD vám zůstane a navíc přidáme až 2 TB pevný disk u 21” a až 6 TB disk u 27” varianty.

Mám iMac s Fusion Drive

I v tomto případě vás nebude trápit rychlost, ale velikost úložiště. Kapacitu vašeho Fusion Drive můžeme až zdvojnásobit oproti maximu od Applu.

Jak se dá vylepšit můj iMac?

Chci nový iMac

I u nových sestav nabízíme výrazně rozšířené možnosti, samozřejmě s plnou zárukou. Pořiďte si nový 27” iMac s až 6 TB pevným diskem, 1 TB SSD nebo obojím zároveň! Stejně tak jen u nás si vyberete velikost Fusion Drive od 1 do 7 TB. U 21” varianty jsou pak maximální velikosti 2 TB u pevného disku a 512 GB u SSD, Fusion Drive lze tedy zvolit maximálně 2,5 TB velký.

Jen pro srovnání, standardně je maximum 3 TB u 27” modelu a jen 1 TB u 21”. Také nezapomeňte, že u nsparkle můžete iMac vybavit velkou operační pamětí za výhodnější cenu.

Sestavit iMac na míru

Sledujte novinky od nsparkle na facebooku, twitteru nebo instagramu pod jménem NSPARKLECZ.

Michal Pazderník

Product manager ve společnosti Etnetera Logicworks, s.r.o.