Video killed the radio star aneb prodloužená záruka na opravu MacBooku Pro

Důležitou zprávu pro některé (ne)šťastné majitele MacBooku Pro včera přinesl apple.com. U zlomku MacBooků Pro, které se prodávaly mezi únorem 2011 a prosincem 2013, se objevovaly problémy s deformovaným videem, nepřítomností obrazu videa nebo neočekávanými restarty systému. Nyní se jejich pánové dočkají kompenzace v podobě bezplatné opravy společností Apple nebo autorizovaným poskytovatelem servisu Apple. Tento celosvětový program poskytuje záruku na modely MacBooku Pro do 27. února 2016 nebo na tři roky od původního data nákupu – platí delší lhůta.

Potíže se týkají produktů:

  • 15 a 17palcové modely MacBooku Pro vyrobené v roce 2011
  • 15palcové modely MacBooku Pro s Retina displejem vyrobené od poloviny roku 2012 do začátku roku 2013

Pokud vám jsou výše uvedené problémy s příslušným strojem důvěrně známé, doneste svůj MacBook Pro k nám do Logicworks. Vašeho miláčka zkontrolujeme a určíme, jestli se na něj tento program vztahuje. Nemusíte si zoufat ani v případě, že jste za odstranění těchto potíží zaplatili v minulosti. Společnost Apple kontaktuje takové zákazníky, aby jim vyplatila náhradu. Pokud jste nebyli kontaktováni, ale zaplatili jste za opravu, která byla podle vás způsobena tímto problémem, kontaktujte společnost Apple. Nebo se ozvěte zelenému panterovi, který vám rád pomůže.

Pokud chcete zjistit, jestli váš model MacBooku Pro odpovídá níže uvedenému seznamu dotčených produktů, použijte nástroj Zjistěte si stav své záruky na webu podpory Apple.Ukázky výsledků:

Zjistěte si stav své záruky

Kompletní zprávu najdete zde.

Ivan Malík

CEO at Etnetera Logicworks s.r.o.