Návod jak vypnout Find My iPhone

Pro úspěšné odhlášení iPhone, iPadu či iPodu si spustíme webový prohlížeč a navštívíme adresu www.icloud.com, zde vyplníme naše Apple ID a heslo. Klávesou ENTER nebo kliknutím na vyznačené pole se přihlásíme.

Nyní klikneme na ikonku „Find My iPhone“ aby bylo možné zobrazit seznam námi vlastněnými iDevices.

Ze seznamu vybereme iPhone/iPad/iPod, který chceme odhlásit z iCloudu. Je potřeba aby byl iPhone zapnutý, ne uspaný. Jinak se nám nepovede v dalších krocích iPhone odhlásit.

Po kliknutí na iPhone ze seznamu se nám zobrazí jeho poslední poloha, nicméně tu můžeme ignorovat a klikneme na „Erase iPhone“ (v češtině „Smazat iPhone“).

Vyskočí na nás okénko, kde jsme varováni, že iPhone bude úplně smazán s tím, že nebude možné iPhone již po tomto úkonu sledovat. Klikneme tedy na tlačítko „Erase“ (v češtině „Smazat“).

Při mazání telefonu, se nás průvodce zeptá na heslo od našeho Apple ID, které je potřeba vyplnit kvůli ověření. Následně klikneme na tlačítko „Next“ (v češtině „Další“).

Telefonní číslo nevyplňujeme a rovnou potvrzujeme tlačítkem „Next“.

Stejně jako v předchozím kroku nevyplňujeme a potvrzujeme tlačítkem „Done“ (v češtine „Hotovo“).

Vyskočí okénko, které nás inforume, že započne mazání, které potvrzujeme tlačítkem „OK“.

Finálním a důležitým krokem po „procesu mázání“ je iPhone odstranit z našeho Apple ID účtu pomocí tlačítka „Remove from Account“ (v češtině „Odstranit z účtu).

Tím máme iPhone odstraněn z našeho vlastnictví a připraven například pro servis.

Comments
Ivan Malík

CEO at Etnetera Logicworks s.r.o.