Mobilní satelitní internet

Připojení k internetu je standardem pro provoz filmového štábu. Denní záběry, běžná práce produkce anebo změny v hereckém obsazení. Vše je potřeba vykomunikovat hned. Cena za den natáčení se může vyšplhat až k několika milionům korun a v takovém případě by zdržení o jeden den znamenalo obrovskou ztrátu. Mapa pokrytí připojení ukazuje, že naprostá většina republiky není pokryta dostatečně silným signálem pro práci týmu. Konrétně rychlost připojení Edge je 236 kb/s.

Mobilní satelitní internet, který poskytujeme k pronájmu řeší tento problém a nabízí přenosovou rychlost 20Mb/s pro odesílání a stahování dat. Připojení funguje za jakýchkoliv podmínek tam, kde běžné připojení nestačí nebo není k dispozici vůbec. Na místě je možné nabídnout také vytvoření lokální WiFi sítě nebo zapůjčení síťvoé tiskárny. Váš tým má pak k dispozici stejný komfort, na který je zvyklý během práce v kanceláře.

Naspornou výhodou zápůjčky mobilního satelitního internetu je i možnost změnit externí stanoviště a přemístit připojení k internetu jinam. Satelitní anténa se znovu zaměří přibližně jižním směrem na družici pohybující se po geostacionární dráze a do několika málo minut jste opět připojeni.

Comments
Michal Pazderník

Product manager ve společnosti Etnetera Logicworks, s.r.o.