Jaké novinky přinese iOS 11

IOS 11 nastavuje nový standard pro to, co znamená nejmodernější mobilní operační systém na světě. Dělá iPhone ještě lepším a iPad činí ještě více schopným než kdy jindy. A nyní otevírá obě zařízení rozšířené realitě v hrách a aplikacích. S iOS 11, je iPhone a iPad ještě mocnější a osobnější zařízení.

Kompatibilita

iPhone 5s nebo novější, iPad Pro, iPad (5. generace) nebo novější, iPad mini 2 nebo novější nebo iPod touch (6. generace)

Dostupnost

Veřejná beta verze bude pro uživatele iOS k dispozici na konci června prostřednictvím softwarového programu Apple Beta na adrese beta.apple.com. Finální verze bude k dispozici letos na podzim.

Files

Nová aplikace Files poskytuje centrální umístění, kde můžete procházet, vyhledávat a organizovat soubory uložené na vašem iOS zařízení, na iCloud Drive a dokonce i v jiných cloudových službách (Box, Dropbox,…).

Dock

Dock na iPadu usnadňuje přístup k vašim oblíbeným aplikacím z libovolného místa v systému, i když jste v jiné aplikaci.

Multitasking

Nové multitaskingové funkce usnadňují práci s několika aplikacemi najednou. Jednoduše přetáhněte aplikaci z dokovací stanice tak, abyste okamžitě vytvořili možnost Prezentace. A nyní obě aplikace, které máte v programu Slide Over, zůstanou aktivní, takže je můžete používat společně.

Drag and Drop

Pomocí technologie Multi-Touch můžete rychle a snadno přesouvat text, obrázky a soubory mezi aplikacemi a vybrat více položek najednou.

QuickType

Psaní na klávesnici bude mnohem jednodušší. Můžete zadat čísla, symboly a interpunkční znaménky pouze tím, že „stáhnete“ klávesy dolů – není třeba klepnout na klávesu Shift.

Poznámky

Skenujte papírové dokumenty přímo do poznámek pomocí nové kamery pro dokumenty. Tabulky ve vašich poznámkách můžete uspořádat stejně jako důležité informace v horní části seznamu. A na iPadu Pro, stačí klepnout na uzamčenou obrazovku pomocí Apple Pencil, abyste mohli poznámku rychle spustit a začít pracovat.

Markup / Značky

Značky v iOS 11 fungují bez problémů s Apple Pencil. Takže můžete rychle podepsat dokumenty, anotovat PDF a označit webové stránky tím, že položíte tužku dolů na obrazovku u iPadu Pro. IOS 11 také obsahuje nový způsob, jak si na iPadu cokoliv vložit do oblíbených položek.

Fotky a kamera

Ve vzpomínkách byly vylepšeny portrétově orientované paměti. Režim Portrét u iPhone 7 Plus nyní podporuje stabilizaci obrazu, blesk a HDR. Kamera může také automaticky detekovat QR kódy.

Mapy

Podívejte se na podrobné mapy interiérů v nákupních centrech (zatím pouze v USA) a letišť po celém světě a vyhledejte obchody, restaurace a další. Navádění v jízdním pruhu vám pomůže přesně zjistit, kde máte správně odbočit, a uvidíte rychlostní limity na silnicích.

Funkce „Nerušit když řídím“

IPhone dokáže rozpoznat, kdy řídtíe, a automaticky zapne funkci Nerušit, abyste se soustředili na jízdu. Pomocí technologie Carplay bude automaticky odeslána zpráva o tom, že zrovna řídíte a že budete k dispozici později.

ARKit

ARKit zavádí nové možnosti, které umožňují vývojářům snadno vytvářet aplikace v rozšířené realitě s integrovanou podporou pro Metal, SceneKit a další.

Core ML

Core ML umožňuje snadnou integraci modelů strojového učení, které umožňují aplikacím učit se, předvídat a být inteligentnější. Aplikace mohou pomocí nových API detekovat obličeje, tvary, orientační body a další.

AirPlay 2

AirPlay 2 je nový způsob, jak si vychutnat hudbu z více zařízení. Můžete dokonce ovládat přehrávání hudby z více místností díky Apple Music, Ovládacímu centru a Siri. Domovská aplikace také přidává podporu pro ovládání reproduktorů, které podporují AirPlay 2.

Ovládací centrum

IOS 11 přináší zcela nové řešení pro Ovládací centrum, takže nyní si můžete ovládací prvky přizpůsobit podle svého. A nová uzamčená obrazovka poskytuje pohodlnější způsob, jak zobrazit oznámení na jednom místě.

Zprávy

Zdůrazněte zprávy novými efekty celé obrazovky. Zprávy jsou nyní uloženy v aplikaci iCloud, takže máte konverzace ve všech svých zařízeních.

Hudba

Prohlížejte si oblíbené skladby svých přátel. Z Apple Music se stává „sociální síť“ pro milovníky hudby.

Comments
Logicworks