Jak na zpomalené či problémové maily v Mac OS 10.10

Mail

Jak jistě víte, Apple nedávno vydal novou verzi operačního systému Mac OS Yosemite. Přináší nám spoustu skvělých zlepšení, ale také jednu nepříjemnost. Jedná se o automatickou detekci připojení k e-mailovým serverům. Tato funkce má sice perspektivní vyhlídky, ale v dnešní době není použitelná téměř na žádnem serveru.

Princip tohoto zlepšení je takový, že e-mailový klient se snaží domluvit s e-mailovým serverem, jaké je správné nastavení počítače k připojení k němu a následně by se dle těchto pokynů přenastavil. Pokud mu však server na tuto otázku neodpoví (většinou neodpoví), tak se klient ptá stále dokola a nezbude mu prostor pro vyřizování Vašich přání. Tím myslím posílání, označování či přesouvání e-mailů.

Řešení:

1. V nastavení Apple Mailu vyberte záložku Accounts (Účty)

Screen Shot 2014-11-20 at 14.14.49

 

2. Vyberte Váš účet a u v pravé části vyberte záložku Advanced (Pokročilé)

3. Odznačte položku Automatically detect and maintain account settings (Automaticky detekovat a udržovat nastavení účtů)

Screen Shot 2014-11-20 at 14.15.28

 

4. Vyberte jiný účet v levé části anebo vyberte záložku General (Obecné) v horní části a potvrďte uložení změn

5. Ještě jednou vyberte Váš účet v záložce Accounts (Účty), rozklikněte výběr Outgoing Mail Server (Server odchozí pošty) a klikněte na Edit SMTP server list (Upravit seznam SMTP serverů)

Screen Shot 2014-11-20 at 14.16.37

6. Zkontrolujte, zda je Váš účet v horní části vybrán a ve spodní části vyberte záložku Advanced (Pokročilé)

7. Zde také odznačte položku Automatically detect and maintain account settings (Automaticky detekovat a udržovat nastavení účtů) a potvrďte “OK”

Screen Shot 2014-11-20 at 14.16.53

8. Pokud máte účtů více, opakujte postup i u ostatních. Po dokončení těchto nastavení ještě vypněte a zapněte aplikaci Apple Mail.

Doufám, že Vám tento návod pomohl a nyní můžete opět nerušeně pracovat na svém “Jablíčku”.

Filip Nerad

váš servisní panter

 

Comments
Logicworks