Jak snadno a bezpečně sdílet a přenášet audio soubory napříč iOS zařízeními? Máte více než jeden iPhone a potřebujete přenést svou oblíbenou hudbu z jednoho přístroje do druhého? Chcete se o své audio soubory podělit se svým známým? S naším návodem to zvládnete snadno a rychle. iPhone je skvělým přístrojem pro přehrávání hudby. Přehrávání jako takové je samozřejmě velice snadné, nedá se to však už říci o přenosu hudby. Pokud ale víte, jak na to, je to pro vás otázka několika okamžiků. Způsobů přenosu audio souborů je samozřejmě několik a my si je všechny ukážeme.

Domácí sdílení

Pokud máte dvě iOS zařízení a chcete hudbu z jednoho přehrát na druhém (aniž byste ji museli na druhý přístroj uložit), využijte funkci Domácí sdílení.
  • Na zařízení, ze kterého chcete hudbu přehrát, klepněte na Nastavení -> Hudba, zascrollujte úplně dolů a v sekci Domácí sdílení zadejte své Apple ID a heslo a klepněte na „Hotovo“.
  • Na zařízení, ze kterého chcete poslouchat hudbu, otevřete aplikaci Apple Music.
  • V zařízení, na kterém chcete poslouchat, otevřete Apple Music, klepněte na Moje hudba a uprostřed horní části obrazovky zvolte „Domácí sdílení“.
Načtení skladeb do druhého iPhonu obvykle zabere několik minut. Pozor: za použití této metody je možné hudbu z jednoho zařízení do druhého pouze streamovat, nelze ji natrvalo překopírovat. Funguje pouze tehdy, jsou-li obě zařízení připojena na stejnou Wi-Fi síť.

iTunes Store

Další možností přenosu hudby z jednoho iPhonu na druhý je iTunes Store. Můžete ji však využít pouze u hudby, stažené z iTunes. Pokud tedy chcete přenést hudbu, staženou z iTunes, následujte tyto kroky:
  • Otevřete aplikaci iTunes.
  • Klepněte na Více -> Zakoupené -> Hudba. image
  • Klepněte na Všechny skladby.
  • Klepněte na Stáhnout vše.
Tím zahájíte stahování veškeré hudby, zakoupené přes iTunes, do daného zařízení. Rychlost stahování závisí na počtu stahovaných skladeb a samozřejmě na rychlosti vašeho internetového připojení.

Apple Music

Apple Music je odpovědí Applu na konkurenční streamovací hudební službu Spotify. Někteří uživatelé možná nevědí, že veškerá hudba, kterou v Apple Music přidají do svého seznamu, je ukládána do iCloudu a díky tomu je možné ji stáhnout do jakéhokoliv iOS zařízení. Jak na to?
  • Na druhém iPhonu jděte do Nastavení -> Hudba.
  • Zapněte možnost „Zobrazit Apple Music“ a „Hudební knihovna na iCloudu“.image
  • Obsah vaší hudební knihovny se stáhne do vašeho iPhonu.
I zde pochopitelně závisí rychlost stahování na kvalitě vašeho internetového připojení. Stejný způsob můžete použít i v iTunes na vašem Macu.