iCloud: Co všechno se zálohuje

Úložiště iCloud Vám dává k dispozici snadné a spolehlivé řešení pro zálohování zařízení se systémem iOS. Služba iCloud je vhodná pro všechny, kteří chtějí zálohovat bezdrátově a automaticky. Jakmile se na iCloud zaregistrujete, získáte 5GB volného místa pro Vaše data. Toto místo si ovšem můžete podle potřeby navýšit, až na 1TB.

Co všechno se na iCloud zálohuje?

Každý den se Vaše zařízení (iPhone, iPad, iPod Touch) automaticky zálohuje na iCloud – jakmile je připojené na Wi-Fi a připojené ke zdroji napájení. Zálohuje ovšem iCloud vše, co potřebujete? Podívejte se sami, co všechno zálohy obsahují.

  • Záloha iCloud automaticky zahrnuje všechny informace o zakoupeném obsahu (Hudba, Filmy, Aplikace a Knihy) – samotný obsah bohužel nikoliv! Jakmile se pak v budoucnu rozhodnete obnovit nové zařízení ze zálohy iCloud, systém si zkontroluje, jaký multimediální obsah jste si stáhli a automaticky začne vše stahovat z App Store, iTunes Store a iBooks Store.
  • Jako další jsou zálohovány fotky a videa ze všech Vašich zařízení (kde máte zapnutou službu iCloud). Pokud máte nově (od verze systému iOS 8.1) zapnutou Knihovnu fotografií na iCloudu, budou všechny Vaše fotky a videa ukládána přímo na iCloud a nebudou tak zahrnuty do zálohy iCloudu.
  • Dále se zálohuje kompletní nastavení zařízení (iPhone, iPad, iPod Touch)
  • Pokud máte nainstalované aplikace, které obsahují Vámi vytvořená data, budou se automaticky zálohovat na iCloud
  • Uspořádání plochy a aplikací: pokud jste si na svém zařízení nějak uspořádali své aplikace a nastavili například svou vlastní tapetu a máte strach, že po přeinstalování o vše přijdete, tak nemějte žádný strach. Úložiště automaticky ukládá celkové uspořádání plochy, včetně rozmístění nainstalovaných aplikací.
  • Součástí zálohy na iCloudu jsou také textové zprávy, MMS zprávy a zprávy iMessage. Budete tak mít neustále zálohované všechny důležité konverzace.
  • Mezi poslední položky, které se zálohují na iCloud patří vyzvánění, nastavení HomeKit a zdravotní data z aplikace Zdraví

Vypněte zálohy aplikací, které již nepotřebujete

Vzhledem k tomu, že úložiště na iCloudu je omezené, vyplatí se při zálohování dat z aplikací vybírat, které opravdu potřebujete mít zálohované. Data z aplikací, které nechcete zálohovat, vypnete v Nastavení > Obecné > Úložiště a využití iCloudu > Spravovat úložiště

Všechna zařízení, která jsou přidružena k Vašemu účtu Apple ID a mají zapnutou zálohu na iCloud, se Vám zde zobrazí. Před dalším krokem je potřeba vybrat jedno ze zařízení, kde po otevření získáte informace o posledním zálohování a velikost poslední zálohy. Jako další zde uvidíte seznam aplikací, které ukládají svá data na iCloud. Aplikace si zde můžete zkontrolovat a případně vypnout všechny, které nechcete na iCloud zálohovat (viz. obrázek).

Zálohování na iCloud je skvělá služba, pomocí které máte svá data v bezpečí a stále při ruce. Pokud však máte tolik dat, že jste nuceni navýšit tarif úložiště, je potřeba nejdříve zvážit, zda to opravdu potřebujete, nebo si jen uděláte ve svém zařízení pořádek.

Comments
Logicworks