6 TB disk Hitachi He6 plněný Heliem

hitachi he6 6 TB

Rozšířili jsme nabídku pevných disků o nový 3,5” disk Hitachi He6, který je vhodný pro iMac, Mac Pro i Time Capsule. Dosud nevídané kapacity 6 TB bylo dosaženo použitím Helia. V disku jsou totiž magnetické plotny s daty tak blízko u sebe, že by ve vzduchu mohlo dojít ke tření. Překvapivě je však tento disk také rychlý. Dokonce rychlejší, než veškerá běžná konkurence. Naměřili jsme maximální rychlost čtení i zápisu 178 MB/s. I když jde o úplně novou technologii, poskytujeme na tento disk záruku 5 let.

Veliký 6 TB disk nabízíme pro montáž do iMaců a starších Maců Pro (během jednoho dne včetně kompletního přenosu dat), do diskových polí a také do naší Time Capsule Big. Špičkové technologii odpovídá také cena, která je v době psaní článku 14 132 Kč s DPH. Šestiterabytová Time Capsule pak vychází na 20 990 Kč s DPH.

rychlost

A pro koho je tak velký disk určen? Pro každého, kdo pracuje s velkými daty (například s videem ve vysokém rozlišením) a nechce mít na stole vedle krásného iMaca ještě externí disk. Navíc je tento 6 TB disk opravdu rychlý, takže je vhodný pro použití s Fusion Drive. Takový objem dat je samozřejmě třeba někam zálohovat a pokud hledáte čistě a kompaktní řešení, pak je tu právě 6 TB Time Capsule Big od nsparkle. Dalším možným využitím jsou rychlá datová pole s rozhraním Thunderbolt. V nejvyšší variantě námi nabízeného pole Promise Pegasus 2 lze takto dostat až 48 TB prostor.

Nechte si zvětšit úložiště ve vašem iMacu nebo Mac Pro

Disk Hitachi He6 je klasického 3,5” formátu s rychlostí otáček 7200 za minutu, 64 MB vyrovnávací pamětí a dobou odezvy 8,5 ms. Je stavěn pro zátěž 24/7 a MTBF, tedy průměrná doba poruchovosti, je 2 miliony hodin. To je dvojnásobek oproti konkurenčním diskům pro nepřetržitý provoz. Spotřeba se pohybuje od 3,7 do 7,3 W podle zatížení. Jde tedy o špičkový disk ve všech ohledech.

Sledujte novinky od nsparkle na facebooku, twitteru nebo instagramu pod jménem NSPARKLECZ.

Michal Pazderník

Product manager ve společnosti Etnetera Logicworks, s.r.o.