Apple Watch: co, jak, kde?

Březnová Apple Keynote se kvapem blíží. Všichni již víme, že se světu představí iPhone SE a iPad Air 3 (nebo též Pro). Ale co Apple Watch? Pozvánka toho moc nenaznačuje. Sice zde je jistá možnost, že budeme překvapeni novým modelem, ale vzhledem k tomu, že první Apple Watch zatím nejsou na trhu příliš dlouho, můžeme spíše doufat v nové materiály a řemínky.

S designem si Apple pohrával již v minulosti průběžně – Sports Edition byla například obohacena o barevné odstíny Gold a Rose Gold, uvedeny byly i nové řemínky. A v přidávání doplňků či barevných variací bude Apple zřejmě pokračovat i nadále. Apple Watch jsou přece jenom něco jiného než iPad či iPhone a nevolají tak často po hardwarové aktualizaci. Jedním z nových řemínků by mohl být Milanese Loop v odstínu Space Black.

Poslední analýzy hovoří o tom, že Apple s přehledem vede na trhu s chytrými hodinkami, a to i přesto, že poptávka po nich zpočátku prudce klesala. To, že Apple ovládl trh, není až zas tak velkým překvapením. Otázkou je, kam až se tento trh může rozůst, a co přinesou Apple Watch 2. Toto jméno je samozřejmě čistě teoretické. Zatímco své telefony (výjimku možná bude tvořit iPhone SE, kterého se co nevidět dočkáme) a tablety Apple pojmenovával číselnou řadou, Apple TV a MacBooky jsou pojmenovávány rozdílně. Dočkáme se Apple Watch S či Apple Watch 2016?

Ať už budou nové chytré hodinky pojmenované jakkoliv, určitě můžete čekat jistou modernizaci a dost možná i nový styl, kterým se novinka bude lišit od produktů svých konkurentů. Od uvedení prvních Apple Watch ještě neuběhl ani rok. Hardwarové aktualizace jsme se tedy zatím ještě nedočkali, ale po softwarové stránce se díky WatchOS 2 mnoho prvotních chyb podařilo napravit.

Nové Apple Watch by měly být o něco rychlejší, s větší výdrží baterie, výkonnější Wi-Fi a možná i FaceTime kamerou pro videohovory. Velikost i tvar zůstane nejspíš zachován (přestože se dříve spekulovalo o kulatém ciferníku), čímž bude umožněna kompatibilita s již existujícími doplňky a řemínky. U Applu se stalo víceméně tradicí, že design produktu zůstává po zhruba první dvě generace zachován.

apple-watch-selling-points

Životnost baterie je jedna z věcí, na kterou uživatelé kladou největší nároky. Aby Apple mohl životnost baterie u dalších Apple Watch prodloužit, bude muset hledat alternativní cestu – do těla hodinek není možné implantovat rozměrnější baterii. Jednou z možností by mohl být přechod z 28nm na 14nm procesor, jaký známe z iPhonu 6S. Jednoduše řečeno, výrobním procesem vznikne čip, který je menší, chladnější, a spotřebovává méně energie. Výsledkem rozhodně nebude prodloužení výkonu o dny, spíše půjde o hodiny, ale i to se počítá. Chytré řemínky? Ano, i řemínků s funkcemi bychom se mohli dočkat. Měly by fungovat i s první generací Watch a jejich hlavním nástroji by měl být monitoring životních funkcí či spánkového cyklu.

Apple si nechává patentovat množství zajímavých technologií, ne všechny však přivede k životu. Jedním z posledních je patent s názvem „Magnetic Wristband“, a podle magazínu AppleInsider by měl být použit k výrobě nových řemínků. Výsledkem by měl být řemínek s mnoha variacemi využití, od stojánku po způsob zabezpečení hodinek.

Jedná se o pásek, který má v sobě zabudovanou řadu magnetů. Pokud máte hodinky na ruce, obě strany pásku jednoduše přilnou k sobě. Když hodinky sundáte, pásek nabízí několik alternativních využití. Můžete jej omotat kolem hodinek, takže je ochráníte při přepravě a skladování. Druhou variantou by bylo řemínek srolovat za hodinkami a použít jako stojánek. Díky magnetům by šly hodinky připevnit i na ledničku nebo laptop.

apple-watch-stand

Samozřejmě neexistuje žádná záruka, že Apple zrovna tohle uskuteční, ale úpravy řemínků jsou údajně v plánu.

Zeleny Panter

Leave a reply